Díky tomuto zařízení ucítíte, pokud začne docházet k úniku vašich dat

Technologická umělkyně Leanne Wijnsma vytvořila zařízení, které lidem umožňuje doslova cítit, pokud jsou jejich data narušena. Lidé dlouho spoléhali na své čichové smysly, které je upozornily na případná nebezpečí (zkažené jídlo, požár apod.). Ale dnešní nebezpečí se spíše objevuje na internetu, a to nevyvolává žádné senzorické varování.

Proto vzniklo zařízení Smell of Data, které je v podstatě dávkovač vůně (s výraznou vůni, kterou umělkyně právě vyvíjí). Tohle zařízení se připojí k vašemu počítači, chytrému telefonu nebo telefonu, a když navštívíte nechráněnou webovou stránku v nezabezpečené Wi-Fi síti nebo hotspotu, tak zařízení vydá výstražnou vůni. Smell of Data vám sice nepomůže při ochraně vašich dat, ale nabízí rady, jak lépe chránit vaše soukromí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635