V čínském KFC můžete zaplatit pomocí obličeje

Jste příliš zaneprázdněni, abyste vytahovali peněženku z kapsy? V Číně to brzy nebudete řešit, protože ve zdejším KFC, můžete platit pomocí softwaru na rozpoznávání obličeje. Technologie Smile to Pay byla vyvinuta společností Ant Financial.

Placení funguje tak, že zákazníci přistoupí ke kiosku, vyberou si potřebné položky, poté postojí před kioskem, dokud je systém nezaregistruje a nákup dokončíte zadáním vašeho telefonního čísla, aby vám z debetní karty byla odebrána patřičná částka. Zaměstnanec obchodu K Pro pak dodá zákazníkovi zaplacené zboží. Kamera v kiosku byla navržena tak, aby zjistila, zda před kioskem stojí živý člověk. Tím se zabrání tomu, že se někdo bude chtít obelhat systém pomocí fotografie. Z bezpečnostních důvodů je také přidáno zadávání telefonního čísla.

V následujícím videu můžete vidět, jak je kamera efektivní. Lidé se ve videu snaží obelhat kameru různými způsoby včetně změny kostýmů, ale marně. Kamera dokázala vždy identifikovat potřebný obličej.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762