Cenově dostupné bydlení postavené v prázdných budovách v Londýně

Čím více lidí se stěhuje do metropolitní oblasti, tak tím větší je zdejší nájem. V různých oblastech probíhá gentrifikace a pokud nemáte dostatek peněz, je čím dál obtížnější najít cenové dostupné a pohodlné bydlení. Správa nemovitostí společnosti Lowe Guardians v Kanadě chce najít řešení v problematickém Londýně. Vznikla tak iniciativa SHED projekt, kde se snaží zpřístupnit bydlení mladým lidem v prázdných budovách.

Z průzkumu totiž vyplynulo, že v Londýně existuje spoustu prázdných skladů, které v současnosti nemají žádné využití. Proto se Lowe Guardians dohodli s majiteli těchto nemovitostí, aby uvnitř mohli vybudovat modulární bydlení pro mladé profesionály. Byt se dá postavit během jednoho dne a nabízí cenově dostupné ubytování. Lze si vybrat z různých velikostí, materiálů a vybavení.

Za podpory designového studia Studio Bark se Lowe Guardians snaží vytvořit řešení pro ty, kteří hledají způsoby bydlení. Přestože to však nenabízí velký prostor, tak každý má své soukromí, které si lze přizpůsobit tak, aby vyhovoval jejich vkusu. Navíc majitelé nemovitosti také těží z toho, že se jejich prázdné prostory využívají.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762