Tato hračka monitoruje hladinu znečištěného ovzduší v okolí dítěte

Špatná kvalita ovzduší v některých městských oblastech může vyvolat obavu. Děti jsou tak vystavováni vysokému riziku, protože jejich imunitní systém a plíce se v jejich věku stále vyvíjí. Výzkumník a designér Daniel Goddemeyer proto spolupracoval se studiem OFFC, aby společně vyrobili Urban Canary. Tento „městský kanárek“ je plastový pták, kterých monitoruje znečištění vzduchu v okolí. Zatím se jedná o nápad, který by měl poskytovat potřebné informace rodičům a současně sbírat data k vytvoření mapy znečištění. Tato data mohou potenciálně být inspirací k vytvoření nějakého řešení pro čištění městského ovzduší.

Urban Canary svítí zeleným světlem, pokud je všechno v pořádku. Když se však hračka dostane do oblasti, kde je špatný vzduch, tak začne svítit červeně a upozornění se přenese i do chytrých telefonů rodičů. Aplikace zobrazuje podrobné informace o místě, čase a množství znečištění, kterému bylo dítě s hračkou vystaveno v průběhu dne.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762