Stavební materiál ze skla funguje i jako solární panel

Build Solar je britská společnost vyrábějící solární panely, která se však lidíš tím, že je tvořena převážně výzkumnými pracovníky z Institutu pro životní prostředí a udržitelnost na University of Exeter. Jejich vlajková loď se jmenuje Solar Squared, což je skleněný blok pokrytý solárními panely, který lze integrovat do architektury budovy, jako tradiční zeď ze skleněných kvádrů.

Tím, že se stanou součástí budovy, poskytují nejen energii, světlo, ale nabízí i izolaci, konstrukční materiál a snižuje celkové náklady. Skleněné kvádry mají barevný odstín, aby zabránily přehřívání místnosti.
Firma Build Solar doufá, že najde majitele velkých budov, který by byl ochoten si Solar Squared nainstalovat, aby mohli demonstrovat tuto technologii.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762