Citroën publikoval příspěvky ze dřeva, aby vzdal poctu dřevené verzi Citroënu 2CV

Citroën, francouzský výrobce automobilů, vytvořil unikátní řadu příspěvků na sociálních sítích za použití velmi neobvyklého materiálu: dřeva. Když automobilka chtěla publikovat nějaká příspěvek na své stránce, tak musela text vyrýt do dřeva, vyfotit a nahrát fotografie na sociální sítě.

Tímto způsobem chtěla značka Citroën vzdát hold Michelovi Robillardovi, tesaři v důchodu, který šest let strávil stavbou dřevěné verze Citroënu 2CV. Automobilka uvedla finální Robillardovi dílo do své internetové síně slávy, kde si návštěvníci mohou prohlédnout auto ze všech stran.

Dřevěná kampaň na Facebooku a Twitteru probíhala po dobu jednoho týdne na konci srpna. Vyřezávané statusy (ve francouzštině samozřejmě) dokonce obsahovaly emoji.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762