Burger King spustil vlastní kryptoměnu zvanou Whoppercoin

Burger King v Rusku spustil virtuální měnu nazvanou „WhopperCoin“. Zákazníci tuto kryptoměnu získají při každém nákupu Whopperu a tyto virtuální peníze si mohou uložit do digitální peněženky. S těmito WhopperMincemi lze obchodovat nebo převádět online, takže zákazníci si mohou šetřit na nový burger, popřípadě předat mince někomu jinému.

Whopper se tak nejen stal burgerem, ale podle slov Ivana Shestoye, který je vedoucím externí komunikace v Burger King Russia, i „investičním nástrojem.“ K tomu dodává, že se „podle předpovědi hodnota kryptoměny exponenciálně zvýší, takže stravováním se Whoppery je strategickou příležitostí, která zajistí finanční prosperitu.“

Burger King brzy vydá i aplikaci na Apple Store a Google Play, která se stane digitální peněženkou. V Rusku je postoj k bitcoinu stále nejednoznačný. Náměstek ministerstva financí, který navrhoval zakázat nekvalifikovaným investorům nakupovat a prodávat kryptoměny, nedávno hlasoval na podporu virtuálních měn.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762