Robot Blossom poukazuje na ruční přístup k navrhování sociálních robotů

Poslední dobou se můžete setkat s domácími roboty, kteří fungují jako interaktivní asistenti, jenž vám pomáhají. Ale většina těchto asistentů vypadá velmi technicky a jsou převážně z plastu nebo kovu. Blossom je však robot, který vypadá trochu jinak, než jsme zvyklí. Guy Hoffman vyrobil tohoto robota ve spolupráci se svým týmem na univerzitě Cornell a Google Zoo, aby podpořil kreativitu v designu robotů. Vnějšek robota je určen ručně vyroben vlastníkem, takže každý z nich je trochu jiný a zejména personalizovaný.

Blossom je jemný zvenčí i uvnitř. Vyrobený z materiálů jako je vlna a dřeva. Navíc mu byl dodán lidský prvek, takže reaguje prostřednictvím dotyku. Hoffman chtěl v rámci výroby začlenit tradiční řemesla, protože se zlepšující technologií je třeba ocenit i jedinečnost a kreativitu. Tento robot je více osobní a inteligentní společník, který smysluplně s vámi komunikuje.

Tým už také pracuje na projektu, který spočívá ve vytvoření robůtka, který by měl být společníkem dětí s různými úrovněmi autismu. V tuto chvíli hledají, jak by chytrý společník mohl pomoci lidem pochopit více společenské podněty a empatii. V tuto chvíli Blossom může fungovat jako společenská učební platforma a jako kamarád dětí. Je vidět, že lidský dotek je důležitý i v technologickém světě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762