Knížka pro děti, která inspiruje příběhem architektky Zahy Hadid

V typické dětské knížce obvykle najdete hezké kresby a prvky fantazie, které povzbuzují dětskou představivost. Jeanette Winterová už napsala a ilustrovala desítky takových knížek, nyní se ve své nové knize rozhodla pro nový přístup a představuje dětem zázraky architektury. Winterová se navíc rozhodla zaměřit se na budovy od legendární architektky Zahy Hadid.

Inspirována fotografiemi její práce strávila posledních sedm let psaním a ilustrací knížky „The World Is Not A Rectangle: A Portrait of Architect Zaha Hadid“ (Svět není obdélník: Portrét architektky Zahy Hadid). V knize vypráví vše od dětství v Iráku až po mimořádné stavby, které ji dovedly k tomu, že byla první ženou, která získala cenu Pritzker Architect Award. Winterová chtěla vytvořit knihu, která by zahrnovala krásy jejích staveb a současně jednoduchým způsobem představila dětem něco tak složitého jako je architektura.

Podle autorky je kniha pro děti s velkými sny, protože by mohla být velkou inspirací pro mladé dívky, které něčeho dosáhnou, jako to udělala Zaha Hadid ve svém životě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762