Švýcarský supermarket Coop začne nabízet jídlo z hmyzu

I když pro některé lidi se to může zdát nechutné, tak hmyz je považován na alternativu k masu se stejným množstvím bílkovin. Proto se švýcarský supermarket Coop rozhodl ve svém Essento představit některá jídla, která jsou založená na hmyzu, aby jej mohli zákazníci vyzkoušet.

Po dvou a půl letech vývoje začal supermarket nabízet hmyzí burger s rýží a zeleninou, nebo hmyzí kuličky, které jsou doplněny o cizrnu, cibuli a česnek. Produkty budou k dispozici na sedmi místech, a to včetně Curychu a Ženevy. V rámci zahájení provozu bude Essento vyrábět pop-up pokrmy pro statečné zákazníky, kteří si rezervují vstupenky prostřednictvím webové stránky Essento, kde se lidé mohou objednat na kurzy vaření, nebo si koupit kuchařku s recepty, které jsou postavené na hmyzu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762