Startup Wasteless přináší do supermarketů dynamické cenovky

Úspěch služeb jako je Uber nebo internetových vyhledávačů letenek je postaven i na jedné ze zásadních funkcí: schopnost měnit okamžitě ceny. Startup Wasteless plánuje toto řešení zavést i do supermarketů.

Za využití organizovaného řízení RFID čipů, digitálního značení a 43 možností měnit ceny, chce společnost Wasteless nabídnout možnost ušetřit nejen spotřebitelům, ale také prodejcům před vyhazováním zbytků. Stejné produkt mohou mít různé ceny v závislosti na datu expirace. Produkty, které jsou blíže k datu vypršení platnosti, mohou být prodávány za nižší cenu. Startup Wasteless navíc nabízí vylepšený inventář, který funguje přímo v regálech, takže díky této technologii by se v supermarketech měl snížit počet produktů, kterým končí záruční lhůta. Což je krásné řešení, protože jen v USA končí polovina potravin na skládkách.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762