Město Los Angeles testuje speciální barvu, která ochlazuje ulice

Většina z nás zná ten pocit horkého černého asfaltu v letních období. Tento asfalt způsobuje, že okolní teplota je teplejší, protože absorbuje a odráží sluneční světlo, což vede k nadměrnému používání klimatizací. Město Los Angeles zavádí nové řešení, které by mělo pomoci udržet město chladnější a šetřit tak zároveň energii. Tím řešením je barva.

Město se nyní snaží pokrývat ulice vrstvou šedé barvy CoolSeal, která pomáhá snížit teplotu až o 12 °C. Tuto barvu, která pochází z firmy GuardTop, bude město nejprve testovat na částech veřejné komunikace, aby se zjistilo, jak dlouho trvá, než se barva opotřebuje v běžném provozu a zda obyvatelé ucítí rozdíl v teplotě. Nicméně tato barva není řešením globálního problému s oteplováním země.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762