Umělec přidal kreativní stíny obyčejným objektům na ulici

Umělec Damon Belanger přidal pouličním objektům jinou perspektivu tím, že pro ně namaloval originální stín. Umělec byl pověřen samotnými podnikateli z kalifornského městečka Redwood City, aby ozdobil celé centrum města.

Belanger měl za úkol přijít s 23 různými výtvory pro běžné objekty v okolí města. Poté, co si vybral objekty, tak se vrátil do svého bytu a navrhl své šablony stínů. Poté už se stačilo jen vrátit a aplikovat tmavě šedou barvu na šablony, čímž vytvořil nový stín pro vybrané objekty. Tyto stíny dodávají nový příběh, takže můžete narazit na lavičku, jejíž stín vypadá jako silueta psa. Nebo můžete objevit příšery, které jsou převlečené za poštovní schránky. Počet návštěvníků těchto ulic se rázem zdvojnásobil, čímž tento projekt získal v soutěži HOW International Design Awards ocenění „Merit Winner“ v kategorii Signage & Environmental Graphics.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762