Samsung spustil AR aplikaci, která pomáhá lidem se zrakovým postižením

Společnost Samsung nedávno spustila aplikaci pro novější telefony Galaxy, která přináší cenné nástroje pro zrakově postižené. Aplikace funguje s telefony Galaxy S7, S7 Edge, S8 nebo S8 Edge a nazývá se Relúmĭno. Aplikace vznikla v inkubátoru C-Lab, která spadá pod Samsung a nyní je k dispozici zdarma v obchodě Oculus.

Aplikace funguje s kamerami v chytrém telefonu, kdy zpracovává obraz na základě potřeb uživatele. Zobrazí tak optimalizovaný obraz pro lidi se zhoršeným viděním. Pokud například máte extrémně rozmazané vidění, tak aplikace dokáže zvýraznit kraje, přidat kontrast a popřípadě zaostřit na nějakou konkrétní věc.

Tato aplikace by byla ideální v brýlích uživatele, ale v tuto chvíli se nenachází žádné ideální, proto tým Relúmĭno pracuje na speciálních brýlích, které budou fungovat na stejném principu jako aplikace.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766