OSN používá Facebook k vyprávění skutečných příběhů v konfliktních oblastech

Přestože Organizace spojených národů využívá často sociální média k tomu, aby se lidé zapojili do krizových situacích po celém světě, ve své nové kampani #NotATarget zaujímají opačný přístup o 180 stupňů. Ve spolupráci s agenturou VML vytvořili kampaň, kde využívají Facebook Live a kamerové efekty, které pomáhají civilním osobám a humanitárním pracovníkům vyprávět své příběhy z konkrétních oblastí, kde se konflikt odehrává.

Kampaň byla spuštěna dne 19. srpna, který je také označován jako Světový humanitární den. Má za cíl oslovit společensky spjaté osoby s některými z mnoha bojů, které postihují muže, ženy a děti po celém světě. Videoklip kampaně také upozorňuje diváky na webovou stránku, kde mohou podepsat petici, která vyzývá světové vůdce k ochraně civilistů uvíznutých v konfliktních oblastech.

Podívejte se na kampaňové video:

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762