Jak se Uniqlo snaží narušit japonské pracovní prostředí pomocí architektury

Fast Retailing je mateřská společnost značky Uniqlo. Nyní otevřeli novou centrálu, která má otevřené kancelářské prostory s více salonky, spoustou rostlin a knihovnou. Tento prostor má zaměstnancům nabídnout více pohodlí. I když se na první pohled může zdát, že tento styl je na západním světě samozřejmostí, tak ve skutečnosti s touto pracovní kulturou přišlo Japonsko jako první.

Japonsko již dlouho udržuje tradiční firemní kulturu ve firmách, a proto zde přichází Fast Retailing. Západ je většinou znám, že povzbuzuje zaměstnance, aby riskovali a byli nezávislí, tak japonská pracovní kultura je spíš postavená na společné mentalitě s hlubokou úctou ke starším a nadřízeným.

Tento navržený prostor se nachází ve čtvrti Ariake v Tokiu. Velikostí se podobá bloku v New Yorku a nachází se zde distribuční centrum, Uniqlo showroom a kanceláře. Architektonické studio Allied Works navrhlo prostory, které by zajistily zaměstnancům pocit svobody. Zahrnují tak veřejný i soukromý prostor, aby se zvýšila šance, že zaměstnanci přijdou do kontaktu, protože tak dochází k vyústění nových myšlenek.

Po dokončení projektu se studio Allied Works zajímalo o to, zda zaměstnanci pomalu přijmou novou kancelářskou kulturu. Aby se zaměstnanci aklimatizovali na nový prostor, tak Fast Retailing uskutečnil celou řadu interních školení, kde se pokusili vysvětlit zaměstnancům, že mohou pracovat kdekoliv se jim zlíbí.

Kanceláře byly otevřeny na začátku tohoto roku a už slaví úspěch. Zaměstnanci se pohybují po celém prostoru a necítí se omezeni na určitou oblast, takže tuto změnu schvalují. Ale všechno ověří teprve čas.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762