Tato aplikace přidává zvukové efekty během čtení dětských knížek

Aplikace s názvem Novel Effects využívá technologii rozpoznávání hlasu, aby mohla doplňovat zvukové efekty a hudbu během čtení knihy nahlas. Cílem aplikace je spojit digitální a reálný svět, aby vytvořila zábavnější prostředí pro děti doma i ve škole.

Aplikace navíc poskytuje interaktivitu, aniž by se děti musely dívat na obrazovku. V tuto chvíli je k dispozici beta verze pro iPhone a iPad. Služba nabízí zvukové efekty pro spoustu dětských knih jako je The Very Hungry Caterpillar a Where the Wild Things Are.

Byznys model Novel Effectu je nyní postaven na prodeji knih z Amazonu, ale na podzim plánuje společnost představit rafinovanější verzi aplikace, která bude obsahovat zvukové efekty pro více než 100 knih a bude si účtovat poplatek 5 dolarů měsíčně. V tuto chvíli společnost spolupracuje s Hachette Book Group a nyní jedná s dalšími vydavateli, aby rozšířila své služby.

Novel Effect přichází včas, protože lidé už objevují kouzlo rozpoznávání hlasu a kupují zařízení jako je Alexa od Amazonu nebo Google Echo. Na této aplikaci je krásné to, že se sama přizpůsobuje vašemu tempu a rozpozná, kde přesně se v knize nacházíte.

Autoři aplikace doufají, že si lidé budou vytvářet i vlastní zvukové efekty, které budou přidávat ke stávající nabídce.