Hodinové ručičky vytvořené ze 1 440 různých předmětů

Japonská agentura Dentsu ve spolupráci s papírenskou značkou Hitotoki natočila film, ve kterém designéři využili řadu různých předmětů k vytvoření hodinových ručiček. Každá minuta z celého dne (tedy 1 440 minut) je reprezentována pomocí jiného předmětu s neustále se měnícím pozadí.

Agentura dokázala film natočit na jediný 24 hodinový záběr, který ukazuje pouze ruce designérů, jenž pracují na celém tomto procesu. Mezi předměty tak najdete konfety, květiny, banány, krémy, žvýkačky, sušenky a mnoho dalších věcí.

Tým vytvořil pro webovou stránku Hitotoki tři verze filmu: verzi v reálném čase, zkrácenou verzi a plnou verzi. Zkrácená verze navíc ukazuje i záběry ze zákulisí, takže můžete vidět stůl plný rekvizit, které byly použity během natáčení. Plná verze zobrazuje celé 24 hodinové video od začátku do konce z pohledu shora. Verze v reálném čase vám ukazuje správný čas, který právě je. Aby video vypadalo jako hodinky, tak na webu udělali speciální ořez ve tvaru šestiúhelníku a v pozadí je slyšet tikání.

Podstatou videa je ukázat, že když pečlivě věnujete čas něčemu, co milujete, tak z toho může vzniknout něco úžasného, do čeho vkládáte kousek své kreativity a představivosti.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762