Děti z cukru na Times Square upozorňují na dětské jídlo obsahující cukr

Není žádným tajemstvím, že jíme mnohem více přidaného cukru, než bychom měli. Ale kolik cukru opravdu jíme? Společnost KIND vyrábějící zdravé snacky se rozhodla vyzdvihnout tento znepokojující fakt pomocí umělecké instalace. Instalace na Times Square zobrazuje několik dětí z cukru, z nichž každé váží 30 kilogramů, což je množství přidaného cukru, které americké děti spotřebují za rok.

K tomu byla ještě nainstalována hora z krabic s cukrem, která symbolizuje 20 tun jenž údajně děti v USA zkonzumují každých pět minut. Instalace podporuje značky vyrábějící občerstvení pro děti, jenž nepoužívají přidaný cukr. KIND doufá, že to přiměje lidi k tomu, aby se podrobněji podívali na výživové informace u dětských jídel.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762