Jak Warby Parker využil zatmění Slunce ve svůj prospěch

V pondělí 21. srpna po 99 letech došlo k úplnému zatmění Slunce ve Spojených státech, od Pacifiku k pobřeží Atlantiku. Toho využilo spoustu značek v rámci marketingu, ale jen některé značky to pojalo i edukativně.

Nejlépe to pojala značka Warby Parker, která vyrábí brýle. Připravila multimediální kampaň, která zapojila účastníky k této události a zároveň jim pomohla chránit zrak. Pozorování zatmění Slunce totiž může způsobit dočasnou nebo dlouhodobou slepotu. Proto Warby Parker měla perfektní pozici k tomu, aby jejich značka přinesla něco nového a zároveň edukovala publikum o svém poslání k lepší péči o zrak.

Aktivace proběhla prostřednictvím video remaku hudebního klipu Bonnie Tylerové „Total Eclipse of the Heart“ z 80. let, který nabídnul krátký vědecký kurz o tom, jak probíhá zatmění Slunce.

Poté nabídnul celou řadu řešení, jak sledovat zatmění Slunce. Od kartonových projektorů, přes bezplatné brýle distribuované v obchodech, až po vlastní pinhole brýle, které si můžete stáhnout z webové stránky Warby Parker. Třístupňová distribuční strategie – aktivace influencerem, zážitek z obchodu a online pocta – umožnila všem fanouškům společnosti se zapojit do kampaně značky kolem zatmění Slunce.
Výsledkem bylo, že školy, úřady a studentské skupiny se připojili k zaměstnancům Warby Parker, čím vytvořili plně mobilní reklamu, aniž by byl třeba velký rozpočet. Dokonce se zvýšil počet telefonátů na pobočky, zda stále mají na skladě brýle na sledování zatmění Slunce. Tomu říkáme úspěch značky.