Jak virtuální realita pomáhá seniorům splnit si své cestovatelské sny

Online seriál od společnosti Intel se zaměřuje na to, jak může být technologie přínosná pro zdraví a spokojenost lidí. Jeden z projektů online platformy „Razões para Acreditar“ (Důvody proč věřit) se jmenuje Technologie a život. Ten ukazuje, jak virtuální realita umožňuje seniorům prozkoumávat místa, kam se vždycky chtěli vydat. PR agentura Burson-Marstellar ve spolupráci s Intelem zajistila, že senioři v brazilském domově důchodců budou mít příležitost realizovat své cestovní sny.

Obyvatelům byly dány brýle na virtuální realitu, kde jsou nahrané zážitky z cest. Někteří byli dotázáni na místa, která chtějí prozkoumat a proč. Několik lidí vždycky chtělo navštívit určité místo, ale nikdy neměli příležitost, zatímco jiní chtěli navštívit místo z dětství, které by jim přineslo vzpomínky. Účastníci pochopitelně poté prožívali emoce během a po virtuálním zážitku, který jim přinesl nostalgii a vzrušení.

Seriál od Intel se zabývá dalšími aspekty důležitosti virtuální reality a zkoumá, jak může být pomocí virtuální reality léčen autismus a fyzická onemocnění.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762