Studenti postavili biologicky rozložitelné auto ze cukrové řepy a lnu

Biologicky rozložitelné auto vyrobené z pryskyřice získané z cukrové řepy a lnu, bylo navrženo studenty na Eindhoven University of Technology v Nizozemsku. Auto pojmenovali Lina.

Tým začal vytvářet biokompozit, který je vyroben z místního lnu. Studenti pak použili cukrovou řepu k vytvoření bioplastu, jenž byl použit k sestavení interiéru, který je propojen s podvozkem pomocí karosérie. Ačkoliv převážná část auta je z přírodních materiálů, tak kola, motor a náprava jsou z tradičních materiálů. Vozidlo váží pouhých 310 kilogramů a jedná se o čtyřmístný vůz.

Auto je certifikováno u Nizozemského úřadu pro vozidla jako technicky způsobilý, ale stále musí projít crash testy. Podle studentů těmito testy neprojde, protože na výrobu byly použity omezené materiály.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762