Kamera pomáhá hudebníkům držet správný postoj při hraní

Pokud jste nikdy nezažili lekci hudby, tak jste možná nikdy nezažili klasické hudební klišé, kdy instruktor učí své žáky držet správně postoj. Postoj hudebníka je totiž velmi důležitý pro výkon a zároveň se tím hudebník vyhne zranění. Aby studentům poskytl možnost naučit se správnou pózu, tak se hudebník a vývojář Arthur Carabott rozhodl vytvořit Musician’s Mirror, které pozoruje hudebníka, zatímco hraje a během toho, ho učí správné držení pózy.

Program používá kameru, která je připojena ke stojanu na noty, aby mohla sledovat hudebníka během hraní. Pokaždé, když hudebník přestane držet správnou pózu, tak ho program varuje pomocí zvuku. Čím více hudebník používá Musician’s Mirror, tím více získává zpětnou vazbu a následně tak může hudebník získat podrobnou zprávu o jeho pokroku.

Carabott vyzkoušel prototyp na Royal College of Music v Londýně a plánuje vyvíjet program, který bude dostupný i na chytrých telefonech a tabletech, takže jej hudebníci budou moci používat kdekoli.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762