Zažijte cestu uprchlíka prostřednictvím virtuální reality

Virtuální hra We Wait byla vyvinuta společností Aardman Animations ve spolupráci s BBC, která uživatele zavádí do situace, kde zažívá to, čím si uprchlíci musí projít, zatímco čekají na loď, která překročí Středozemní moře. Divák je v roli pozorovatele, který sleduje syrskou rodinu uprchlíků, která čeká na loď plující z Turecka do Řecka.

Aby byl příběh co nejvíce autentický, tak je postavený na základě rozhovorů, které udělala stanice BBC s uprchlíky. Tyto rozhovory potom přenesla Aardman Animations do virtuální reality. Aby zážitek byl o něco autentičtější, tak digitální postavy reagují na to, když se na ně díváte.

Hra We Wait je nyní představena na výstavě, kterou hostuje reklamní agentura Publicis Groupe ve svých kancelářích od 17. srpna do 1. září.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766