Teenagerka navrhla 3D brýle, které pomáhají diagnistikovat oční choroby

Cukrovka je těžké onemocnění, které se kvůli všem těm symptomům těžko zvládá. Diagnózu lze provést pomocí speciální kamery, která snímá sítnici.

Kavya Kopparapu začala pracovat na tomto projektu v okamžiku, když jejího dědečka začala trápit diabetická retinopatie. Vzhledem k nízkému počtu oftalmologů a vysokému počtu pacientů, společně s nedostatečnou dostupností v Indii, je tato diagnóza problém. Kopparapu proto využila svých počítačových dovedností k vývoji čočky a aplikace, která by tuto nemoc mohla diagnostikovat. Během celého procesu hovořila se specialisty na oční podmínky, neurology a strojovým učení. Použitím schopnosti konvoluční neuronové sítě využila stroj, který analyzuje tyto obrazy. Pomocí umělé inteligence vyvinula něco, co by mohlo tyto oční choroby diagnostikovat. K tomu stačí jen chytrý telefon, objektiv a aplikace.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766