Jak se může použít Instagram jako nástroj pro výuku jazyků

Nový jazyk se nejlépe učí pomocí vizuálních a dynamických interakcí. V tom se ukázal Instagram jako ideální platforma, která může učení velice usnadnit. Několik uživatelů, kteří se zabývají výukou jazyka, na základě toho získalo mnoho followerů. Profily využívají funkce překladače Instagramu a vizuální odezvu sítě jako nástroj pro učení slovíček.

Isaac Demester je rodák z Toronta, který nyní sedm let žije v Iqaluit Nunavut, domorodé komunitě v Kanadě. Svůj profil @inuktitut_ilinniaqta využívá jako „sdílení svých domacích úkolů“, zatímco se on sám učí jazyk Inuktitut.

Pro Demestera se Instagram stal způsobem, jak zvýšit počet dobrých zdrojů k učení jazyka Inuktitut, kterých je nedostatek. Většina učebnic už je vyprodaná nebo dokonce zastaralá. Proto se rozhodl propojit jazyk s uměním, které mu pomáhá se snadněji učit tento těžký jazyk.

Jenže Instagram není jen pro neznámé jazyky. Najdete zde i japonštinu (@nihongo_flashcards), francouzštinu (@frenchwords), nebo islandštinu (@everysinglewordinicelandian). Islandštinu sdílí holka z Koreji, která se ráda učí jazyky. Zároveň se Eunsan Hu posunula ve vytváření ilustrací. Pomocí hashtagů tak našla přes 17.000 followerů.

Kromě toho, že Hu učí na Instagramu, tak využívá platformu k tomu, aby se z jiných účtů učila jiné jazyky. Sleduje tak Instagram Stories od člověka z Paříže, jak vysvětluje místní metro, což je pro ni zábavnější než poslouchat audioknihu.

Julien Azarian vyučuje francouzsky na Instagramu už od roku 2013 a už má přes 540 000 followerů. I když používá méně vizuální styl, tak i přesto to funguje. Podle Azarian je Instagram ideální sítí, která je otevřeným oknem do světa, kde se můžete spojit s lidmi, kteří sdílejí stejné vášně a zájmy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762