Kapesní skleník, který zároveň funguje jako čistička vzduchu

Zalévat kytky je občas pro lidi velká výzva. Respektive zalévání pár kytek je v pohodě, problém je spíše vzpomínání na to, že je třeba zalít kytky. Livesglass proto přichází s designem, který využívá gravitaci k neustálému dodávání vody rostlině.

V podstatě to vypadá jako přesýpací hodiny, ale jedná se o automatizovaný systém zavlažování, kde majitelům stačí naplnit vršek vodou. Speciálně navržená tryska potom odvádí vodu k rostlině. Dokud je v horní části voda, tak rostlina uvnitř nemá žízeň. Podle úrovní potřeby zalévání květin lze vybrat potřebnou trisku.

Livesglass je tak ideálním doplňkem do bytu či kanceláře. Dva další otvory se starají o to, aby vzduch uvnitř mohl proudit ven. V procesu fotosyntézy tak rostliny mění oxid uhličitý na kyslík. S dostatkem rostlin Livesglass u vás v bytě můžete mít pokoj bohatý na kyslík.

Pro ty, kteří mají zájem o tento krásný kousek, si mohou zajít na Kickstarter, kde ho pořídí za 40 dolarů. Designér produktu Jonathan Che, který stojí za Livesglass je držitelem Red Dot Design a žije v Sydney v Austrálii.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762