INFINITI vytvořilo závodní elektromobil v retro stylu

Co kdyby společnost INFINITI, která se zaměřuje na výrobu elektromobilů, měla o něco větší historii a vyráběla závodní auta ve čtyřicátých letech minulého století? Na tuto otázku se rozhodl odpovědět i samotný Alfonso Albaisa, senior viceprezident of gobal design ve společnosti INFINITI. Nakreslil dlouhý otevřený vůz ve stylu Maserati a Auto-Union Grand Prix. Náčrty poté putovaly po celém ateliéru ve firmě a všichni se pro projekt nadchli a začali na něm pracovat ve svém volném čase. Model se tajně přesunul z INFINITI Design Studio v Atsugi do odlehlé části výzkumného centra Nissan, které se nachází nedaleko japonského města Yokohama.

Během výroby se kombinovala moderní technologie s tradičními technikami pro výrobu plechů. Panely karoserie jsou tak ručně ohýbány do potřebných tvarů a mnoho mechanických částí bylo vyráběno ručně. Výsledkem je tak Prototype 9, který vzdává hold zlaté éře závodů Grand Prix, ale pod kapotou je nový elektrický pohonný systém navržený inženýry z INFINITI. Prototyp byl představen na 2017 Pebble Beach Concours d’Elegance, jedné z nejprestižnějších klasických automobilových událostí na světě.

Co se týče technických parametrů, tak je poháněn baterií o výkonu 30 kWh, která ještě nebyla zabudována do žádného sériově vyráběného vozu. Motor produkuje 120 kW a 320 Nm točivého momentu, zadní kola pohání jednorázovou převodovkou. Prototype 9 dosahuje maximální rychlost 170 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy.

Prototype 9 je skvělou marketingovou akcí společnosti INFINITI, protože lidé jsou už unaveni z klasických SUV a crossoverů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762