Architekt vyrobil z čokolády repliky starověkých sicilských nástrojů

Italský architekt Salvatore Spataro spojil sladké s historií řemesel tím, že z čokolády vytvořil drobné repliky starých sicilských zemědělských nástrojů – jako jsou koše nebo rybí pasti. Také vyrobil mini čokoládové verze tradičních hraček, které jsou součástí své sbírky označené jako Design Meets Italy, která byla uvedena v roce 2014. Svým přístupem k designu doufá, že to pomůže sdílet prvky jeho sicilského historie a kultury.

Spataro vyrábí čokoládu, nazvanou Tastami, ve svém ateliéru ve Florencii. Jsou baleny v minimalistických bílých krabicích s červeným písmem. Kusy jsou vyrobeny z čokolády Modican, která je sicilskou specialitou.

„Cítil jsem potřebu přeměnit silné spojení s mou vlastí na něco konkrétního a hmatatelného,“ uvedl Spataro. „Výrobky jsou tudíž vytvářeny kombinací italského řemeslného umění, výzkumu, místních tradic a dědictví, ale i současných barevných povrchů a tvarů.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762