První komunikační platforma využívající rozšířenou realitu

Pro mnoho lidí byla hra Pokémon Go skvělým představením funkce rozšířené reality. Nyní chce aplikace Neon přimět lidi, aby si skrz rozšířenou realitu posílali zprávy. Aplikace funguje pomocí geolokace, přes kterou umístíte neonovou značku na konkrétní místo, aby jej mohli uživatelé najít.

Uživatelé mohou v reálném světě natočit video o místě a zadat několik slov, které se promění v neonový text. Tato funkce je známá uživatelům Snapchatu, tedy až na to, že se slova neměnily na neonový text. Pak už stačí jen vybrat konkrétní uživatele, kterým má přijít oznámení. Názornou ukázku si můžete prohlédnout ve videu níže. Autoři Neonu se označují za první komunikační platformu s využitím AR. Nyní je aplikace dostupná pouze v beta verzi.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762