MoviePass nabízí předplatitelům možnost navštěvovat kino za měsíční poplatek

Netflix nabízí domácí sledování filmů a seriálů víc než kdy předtím. Ale jeden ze zakladatelů společnosti Netflix chce dostat lidi z gauče a donutit je sledovat filmy staromódním způsobem – v kině. Rich Lowe se neustále snaží rozvíjet zábavný průmysl a nyní to chce zkusit s MoviePassem.

Po vzoru Netflixu se jedná o předplacenou službu, která umožňuje zákazníkům sledovat denně filmy v kině dle vlastního výběru. A to za pouhých 9,95 dolarů měsíčně. Žádné další poplatky, ani není třeba žádná smlouva. Jediné, na co nemůžete jít, jsou 3D filmy. Služba v současnosti nabízí více než 91 % amerických kin. Od multiplexů, až po malá nezávislá kina.

Společnost MoviePass už ale ve skutečnosti existuje od roku 2011, ale předtím měla byznys model postavený tak, že si lidé mohli pořídit různá předplatné. Od 15 až po 50 dolarů. Nedávno však došlo ke změně, že společnost bude nabízet levnější předplatné a zbytek budou dotovat. V tuto chvíli totiž chtějí získat co nejvíce údajů o zákaznících, které potom mohou využít k cílení reklam, jež budou nabízet ostatním firmám (pravděpodobně filmovým distributorům apod.)

Změna byznys modelu vzešla ze studie, kde zjistili, že lidé chtějí chodit do kina častěji, ale neustále rostoucí cena lístků jim v tom brání. To by měl MoviePass změnit. Netflix zpřístupnil americkým divákům zahraniční filmy a nezávislé produkce. MoviePass tak umožní lidem chodit do kina a objevovat méně podporované filmy, aniž by se museli obávat, že utratili za film, který je zklamal.

Filmový průmysl by toho mohl využít, protože letos meziročně poklesly tržby o 11 procent oproti loňskému roku. Společnost MoviePass tvrdí, že doposud zvyšovala návštěvnost filmů o 111 %, což může být s novou cenovou politikou ještě vyšší. Rich Lowe dodává: „Nabízíme takové služby mileniálům, kteří vyrostli na Netflixu a dalších předplatitelských modelech.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762