Mapy New Yorku ukazují rentgenový pohled na stanice metra

Architektka Candy Chan vytvořila Project Subway NYC, kde se věnuje newyorskému metru. Nyní přichází s novinkou X-Ray Area Maps, která má za cíl eliminovat pocit dezorientace při vylézání ze stanice metra, abyste předešli tomu, že požadovaný výstup je ve skutečnosti na jiné ulici. Mapy fungují v podstatě jako rentgenové snímky, které zobrazují úplnou strukturu každé stanice i okolních budov a umožňují tak cestujícím získat lepší pohled na geografii jejich cesty.

59th Street – Columbus Circle

 

42nd Street – Times Square

Některé snímky obsahují lidi, stromy, plastiky a další objekty pro představu vzdálenosti. Chan nakonec plánuje rozšířit svůj projekt tak, aby zahrnoval i zastávky metra v Brooklynu (zatím jsou zmapované pouze stanice na Manhattanu). Také doufá, že později mapy převede do aplikace, která by mohla sloužit jako praktická příručka pro návštěvníky města a jako vzdělávací nástroj.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762