Dokument The People’s Cloud mapuje zvuky internetu

Jak ve skutečnosti zní internet? Tuto otázku si položil sound designer Matt Parker a rozhodl se o tom natočit dokument The People’s Cloud. Parker navštívil řadu datových center a optických kabelových sítí po celém světě, aby nahrál zvuky internetu v akci. Zvukový doprovod, který vytvořil, je příběhem síťové infrastruktury, která ovládá náš svět. Parker doufá, že jeho hudební soundtrack propojí lidi s něčím, co ke tak trochu éterické.

Parker navštívil například pobřeží Velké Británie, kde se setkávají optické kabely s mořem, nebo datová centra na Islandu. Celý tento projekt inspiroval řadu dlaších umělců a hudebníků, kteří se začali zajímat o zvuky internetu. DJ Tim Exile vytvořil hudební mix vycházející ze zvuků datových center IBM, nebo Evan Roth začal dokumentovat ukládání optických kabelý na pobřeží Švédska ve svém projektu Landscapes.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762