Scott Bedbury: Svět zachrání pouze pravda, transparentnost a důvěra

Scott Bedbury je generálním ředitelem společnosti Brandstream, v roce 1987 stál za kampaní Just Do It, která dostala firmu Nike ze třetího místa na první příčku v prodeji bot. V roce 1995 se připojil ke Starbucksu a dostal značku na výsluní. Poté se rozhodl založit vlastní konzultační firmu Brandstream a nyní pomáhá firmám jako je NASA, Facebook nebo Airbnb (tam radil přímo Brianu Cheskymu definovat vizi, hodnoty a pozici značky).
Je velkým obhájcem transparentnosti ve všech oblastech života, vlády a podnikání. Na základě toho vytvořil projekt Upstream Research, který shromažďuje data a vizuálně je zobrazuje obyčejným lidem (nikoliv pojišťovnám, korporacím a úředníkům), aby si byli vědomi environmentálních zdravotních rizicích na různých místech USA.

To je důvod, proč vyzývá lidi, aby využili svůj talent k pozitivnímu dopadu. Protože spoustu špatných lidí zpochybňuje fakta a vědu. Podle Bedburyho slov nebyla tak velká potřeba kreativních vypravěčů a designérů jako teď. Jsou dvě věci, které nyní Bradbury hlasí:

Je třeba přijmout úplnou transparentnost

Svět lze zachránit pouze pomocí tří věcí: pravdou, transparentností a důvěrou. To jsou podle Bradburyho ty nejvzácnější prvky světa. Zkuste si představit svět bez tajemství, ve kterém přesně víte, kdo financoval jakého kandidáta, a jaký mají skuteční dopad na životní prostředí výrobky, které konzumujeme.

Dávejte si pozor na umělou inteligenci

Data a umělá inteligence sice zpřístupňují zajímavé informace, ale měli bychom si dávat pozor před technikou v kombinaci se špatnými úmysly. I propagace umělé inteligence může být nebezpečná, protože nikdo z nás v tuto chvíli neví, kam to směřuje.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762