IKEA oslovuje mileniály pomocí uklidňujících ASMR videí

IKEA přišla s jedinečným způsobem, jak zaujmout mileniály novou sérií reklam. Společnost se spojila s reklamní agenturou Ogilvy & Mather v New Yorku, aby vytvořila relaxační ASMR videa, která představí vybrané produkty společnosti IKEA.

ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response = Autonomní senzorická meridiánová reakce) je pocit mravenčení, který někteří lidé prožívají, když slyší určité zvuky, jenž v nich vzbuzují uvolnění. Na YouTube můžete najít tisícovky videí, které se tam v posledních letech objevily. Ale toto je snad poprvé, co se o něco podobného snaží komerční značka.

Ve videu jsou vidět ruce ženy, které se dotýkají a upravují různé předměty v místnosti vybavené produkty IKEA. Ačkoliv nevidíme její tvář, tak slyšíme jemný a uklidňující hlas, když pohybuje závěsy, upravuje polštář, hladí deku a další věci, které mají vyvolat různé pozitivní ASMR reakce. Video má 25 minut, ale IKEA udělala i kratší verze, které se zaměřují pouze na jeden objekt.

Tímto způsobem se IKEA snaží oslovit vysokoškoláky, takže v rámci kampaně „Zpátky do školy“ vytvořila i speciální Snapchat kampaň se členy kapely Pentatonix.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762