Zkuste přežít na Marsu pomocí VR hry, na které spolupracovala NASA

Nová hra přináší zábavu a vzdělání v jednom. Mars 2030 je hra od FMG Labs, která vkládá hráče do prostředí, které již delší dobu láká vědce. Prozkoumejte červenou planetu ve své celé kráse.

Hra Mars 2030 byla vybudována ve spolupráci s NASA, kdy byly použity skutečné údaje k tomu, aby si každý mohl vyzkoušet prozkoumat planetu, která by podle mnohých mohla být druhým domovem lidské populace. Za využití satelitních dat z Mars Reconnaissance Orbiter HiRISE získali hráči 40 čtverečných kilometrů terénu, které je potřeba prozkoumat.

Jako vesmírný vědci budou muset hráči zůstat v táboře, který je sestaven podle modelu z Evolvable Mars Campaign od NASA. Na Marsu sbíráte vzorky a zkoumáte j pomocí nástrojů v laboratoři. Hra je nyní k dispozici ke stažení prostřednictvím služby Steam za 14,99 dolarů. V tuto chvíli je hru možné hrát pouze s brýlemi Oculus a HTC Vive, ale plánuje se i verze pro Playstation VR.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762