Tato karta vám umožňuje kontrolovat finance pomocí jednoho tlačíka

Dokonce i když jste spořiví, tak vás můžou překvapit nečekané výdaje, které překročí vás měsíční rozpočet. Ideas42 je nezisková organizace zaměřující se na chování lidí, která doufá, že pomůže lidem sledovat jejich finanční prostředky pomocí karty, která ukazuje peníze, kolik vám zbyde, když se rozhodnete utratit někde nějaké peníze.

Feedback Card sleduje peníze v reálném čase a pomáhá tak mít přehled o příjmech, výdajích a úsporách. Stlačením jediného tlačítka na kartě může uživatel zjistit, kolik peněz mu zbylo na den, týden nebo měsíc.

Ideas42 využila vědu k vývoji této karty, která pomáhá jemně poupravit uživatelské návyky s utrácením. Zobrazováním částky, která zbyla po každém nákupu, by si měli být uživatelé více vědomi ohledně svých peněz.

Součástí karty je i aplikace, kde si mohou uživatelé propojit s kartou více účtu a aktualizovat si informace o účtu. V tuto chvíli se Ideas42 nesnaží prodat technologii, ale doufá, že ji převezmou jiné finanční instituce, které by zajímalo uvést tento nápad na trh.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762