Studio Nendo navrhlo dávkovač sójového prášku, který konkuruje ikonické Kikkoman láhvi

Japonská restaurace Shimogamosaryo se pokoušela najít způsob, jak lépe dávkovat sójovou omáčku v prášku. Na pomoc si přizvala designové studio Nendo a výsledkem je něco, po čem by mohli zákazníci opravdu toužit.

Kona-shoyu (kona=prášková; shoyu=sójová omáčka) je prášková sójová omáčka, kterou prodává restaurace Shimogamosaryo. V popisku je uvedeno, že je podobná sójové omáčce s tím rozdílem, že nerozmáčí jídlo, takže tím pomáhá udržovat jídlo křupavé. Vzhledem k tomu, že se jedná o práškovou formu, tak byl problém najít vhodný dávkovač, který uživateli umožní úplnou kontrolu nad množstvím. Studio Nendo našlo inspiraci v japonských naběračkách, které se používají při čajových obřadech a odtud se vyvinul finální design.

Finální produkt má podobu dvou navzájem propojených misek. Jedna obsahuje víčko a do ní se ukládá prášek, druhá se používá jako nálevka. Jednoduše nasypete prášek do úložné části, zavřete víčko a druhou částí nakláníte dolů, abyste mohli vysypat prášek. Jednoduché a přesné.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762