Rozšířená realita přemění cvičení ve hru

ARX je startup zaměřující se na fitness technologii. Nyní vytvořili headset, který je vybaven rozšířenou realitou, jenž umožňuje uživateli přeměnit svůj rutinní trénink ve hru.

Nositel headsetu se může rozhodnout, zda chce vidět reálný svět s plovoucím textem před sebou, kde uvidí svůj trénink, nebo vstoupí do virtuálního prostředí, kde si může zahrát hru spojenou s cvičením. Pokud například hráč zahájí sérii dřepů, tak se přenese do hry, kde se snaží zabít zombíky. Uživatel dostává takzvaný „crosshair“ a při každém dřepu vystřelí ohnivou koupi. Za každý zásah získává skóre. Některé hry se zaměřují více na cvičení, zejména na počet opakování. Své skóre můžete sdílet a porovnávat s ostatními hráči/cvičiteli, takže se můžete navzájem vyzývat.

Společnost ARX chce tento měsíc vydat beta verzi svého produktu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762