Projekt Newyorské veřejné knihovny hledá zapomenuté dějiny města New York

New York City je neustále se měnící metropole, která kvůli pokroku často obětovala svoji vlastní historii. Což znamená, že v průběhu let zmizely celé ulice, budovy a podzemní dráhy, o kterých se nedochovaly žádné záznamy.

Proto Veřejná knihovna v New Yorku doufá, že se jí podaří tyto záznamy vytvořit pomocí nejnovějšího projektu, který nese název Surveyor. Jedná se o crowdsourcingovou platformu, na které se zobrazují staré fotografie, které nemají záznam o místě pořízení. Uživatelé jej poté mohou umístit na mapu města New York. Pokud uživatel u dané fotky zrovna neví, kde mohla být pořízena, tak může přejít na jinou z dalších 2500 digitalizovaných fotografií, které knihovna zveřejnila. Jakmile bude fotka určena několika lidmi, tak se na ní autor projektu Bert Spaan podívá a ověří, zda existuje shoda. Pokud ano, uloží fotografii do záznamu. Tato platforma je součástí projektu NYC Space/Time Directory, který byl spuštěn v roce 2015 a byl navržen tak, aby byla historie města více přístupnější.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762