Tento zdravotnický náramek vám může zachránit život v případě nouze

WRIXO je taková náramková verze zdravotnické karty běžící v cloudu. Má za cíl usnadnit lékařům diagnostiku a poskytnutí léčby v mimořádných situacích. Doktoři totiž musejí mnohdy poskytnout lékařskou pomoc dřív, než stihnou nahlédnout do lékařských záznamů pacienta. WRIXO to chce změnit a nabídnout okamžitý přístup k záznamům, které mnohdy mohou zachránit život. Stačí naskenovat jedinečný QR kód, který je na náramku každého pacienta.

Náramek je určen zejména pro seniory a rodiče s nemocnými dětmi. V případě potřeby mají doktoři přístup k nouzovým kontaktům, takže lze rychle upozornit přátele či rodinu. Aby byla zajištěna bezpečnost dat, tak si uživatelé mohou zvolit konkrétní informace, které mají být uloženy v náramku. Pacienti mohou požádat lékaře, aby do dazabáze nahráli MRI či rentgenové snímky, stejně jako předepsané léky a další záznamy. Pro přístup k informacím musí lékař zadat své telefonní číslo, na které mu dojde dočasný PIN ve formě SMS zprávy a tím umožní zobrazit údaje pacienta.

Náramek byl vytvořen internetovou bezpečnostní společností Idol Memory. WRIXO je vodotěsný a je k dostání v modré nebo růžové barvě. Cena je 19,99 dolarů za jeden náramek, v ceně je zahrnut i roční poplatek za cloudové služby. Náramek lze nyní získat na webových stránkách Indiegogo, kde se nyní snaží získat 35 000 dolarů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762