Vycle – výtah poháněný člověkem pomocí šlapacího kola

Namísto výtahu můžete vyjet do vyšších pater pomocí Vycle, vertikálního kola, které funguje jako výtah a spoléhá na fyzičku uživatele, aby se vyšlapal na vrchol. Koncept vytvořilo duo Elena Larriba (absolventka Royal College of Art) a Jon Garcia (inženýr).

Vycle funguje jako běžné kolo: jezdec si sedne na sedačku a šlape pedály dopředu, když chce jet nahoru. Když se chce dostat dolů, tak šlape dozadu. Systém by měl mít nainstalované protizávaží a nastavenou převodovku pro jezdce, aby si mohl vybrat obtížnost. Larriba a Garcia věří, že by Vycle mohl najít využití i v oblasti stavebnictví, protože by mohl nahradit žebříky, které se nacházejí na stavbách nebo jeřábech. To by usnadnilo dělníkům se pohybovat po stavbě vertikálně.

V tuto chvíli má duo funkční prototyp, ale koncept zůstává v počáteční fázi vývoje.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762