Umělá inteligence nakreslila ulice úplně od nuly

Výzkumníci Qifeng Chen a Vladlen Koltun byli zvědaví, zda by umělá inteligence byla schopná kreslit obrazy, aniž by kreslila podle předlohy. Stejně jako malíř, který kreslí obraz bez modelu nebo nějaké předlohy. Ačkoli obrazy nebyly realistické, výsledky byly překvapivě blízké.

Tito dva výzkumníci dali umělé inteligenci pouze významové štítky, který dal programu nějaké základy, s nimiž by měl pracovat (například kde se obvykle nachází ulice, auta, stromy). Tato informace, ale neříkala umělé inteligenci, jak by takové ulice, auta a stromy měly vypadat, ale kde by měly být umístěny na obrázku. Program tyto ukazatele přeměnil do modelů. Celý proces můžete sledovat ve videu níže.

Chen a Koltun dokonce všechno podrobně popsali zde a svůj kód sdíleli na GitHubu, kde se můžete naučit, jak takový projekt vyvinout.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762