Nike a Tom Sachs navrhli tašku inspirovanou vesmírem a astronauty

To, co se zdálo být nepravděpodobným partnerstvím, se nakonec ukázalo jako všestranná a jedinečná módní řada. Nike a Tom Sachs představili NIKECraft, kolekci inspirovanou vesmírem a astronauty, která obsahuje pozoruhodně lehkou tote tašku (která je již vyprodána).

Nike a Sachs se obrátili na Marca Murilla z designového studia The Good Flock, aby přišli s návrhem, který půjde ruku v ruce s již vydanými teniskami Mars Yard 2.0. Stejně jako u tenisek bylo cílem vytvořit něco, co by odolalo atmosféře ve vesmíru.

Nike, Sachs a Murillo to konzultovali s vědci NASA, a nakonec použili polyethylenové vlákno Dyneema, které má pětkrát větší pevnost v tahu než ocel. Navíc materiál může plavat ve vodě. Taška je také vyrobena z materiálů, které se používají při výrobě airbagu, plachet lodí a vesmírných oblecích.

Taška je tak všestranná a jedinečná. Lze ji nosit třemi způsoby: tote taška, batoh nebo pásovou tašku. Taška je dodávána také s padákovou šňůrou, nádobami a periodickou tabulkou prvků.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762