Vědci objevili způsob, jak proměnit oxid uhličitý v jídlo

Vzhledem k tomu, že země musí omezit emise oxidu uhličitého, tak se hledá i jiné řešení, jak s tím bojovat. Výzkumníci z Technologické univerzity Lappeenranta ve Finsku našli způsob, jak využít CO2 k vytvoření levného zdroje potravin. Proces probíhá na obnovitelné energii a vyžaduje pouze trochu vody a některé živiny.

Elektrolýza v bioreaktoru rozděluje vodu ze vzduchu a vytváří tak vodík. Potom se přidávají živiny jako je fosfor a oxid uhličitý, malý rostoucí organismus, který využívá vodík pro energii a CO2 jako zdroj uhlíku. Výsledkem je prášek, který obsahuje bílkoviny, uhlohydráty a některé další živiny. V plánu je zpřístupnění tohoto procesu prostřednictvím domácího zařízení, nebo výrobní linky.

Výhodou výroby tohoto zdroje potravin je, že nevyžaduje nějaké náročné podmínky (správná teplota, vlhkost nebo určitý druh zeminy), na kterých je postavené zemědělství. Tato metoda nevyžaduje chemické ošetřování proti škůdcům. Navíc se jedná o metodu, která nemá žádný vliv na životní prostředí. Nedochází ke znečišťování vodních toků ani nevytváří silné skleníkové plyny.

Výzkumný tým věří, že tento prášek lze použít k boji proti hladomoru v oblastech, kde je potravina obecně vzácná. Projekt je součástí rozsáhlejší zastřešující iniciativy Neo-Carbon Energy, která se zaměřuje na vytvoření systému obnovitelných zdrojů energie pro snížení emisí CO2 v atmosféře a v boji proti změně klimatu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762