Roboti od LG budou pomáhat cestujícím na letišti v Inčchonu

LG, jihokorejský výrobce spotřební elektroniky, vypustí na Mezinárodním letišti v Inčchonu flotilu pomocných robotů. Tito pomocníci se budou snažit pomáhat přílivu cestujících během zimních olympijských her v Soulu v roce 2018.

Budou využívány dva druhy robotů. Prvním z nich bude letištním průvodcem, který pomůže návštěvníkům orientovat se na letišti a pomůže cestujícím dojít až k jejich bráně za použití čárkového kódu z letenky. S pomocí LG platformy pro rozpoznávání řeči bude mluvit korejsky, anglicky, čínsky a japonsky.

Druhý robot bude uklízečem. S využitím stejné technologie, kterou najdete v domácích vysavačích od LG, bude robot uklízet a shromažďovat údaje o čistotě v okolí letiště. Není divu, že mezinárodní letiště Inčchon dostalo ocenění nejlepší letiště na světě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762