Pitchfork připravuje hudební kanál s virtuální realitou

Pitchfork je jedním z nejčtenějších hudebních online magazínů a nyní zkusí experiment v hudebním odvětví. Minulý týden totiž oznámil vytvoření hudebního kanálu Pitchfork VR.

Tento kanál vznikne ve spolupráci s VR mediální společností Inception, která už nabízí VR aplikaci. Prostřednictvím nově vzniklého kanálu mohou hudební fanoušci objevovat hudbu interaktivnějším způsobem, dokonce dojde i na nové hudební videoklipy ve VR. Pitchfork ale chce jít dál a zkusí VR použít i k natáčení dokumentů, recenzí i živých přenosů.

„Hudební videoklipy už desetiletí posouvají digitální video obsah a my vidíme obrovský potenciál v rozšíření této umělecké formy do mnohem hlubšího formátu,“ řekl RJ Bentler, který je programovým viceprezidentem společnosti Pitchfork. „Je to zcela nový způsob, jak přemýšlet o vizualizaci a prožívání hudby, máme v hlavě spoustu bláznivých nápadů.“

I když společnost zveřejnila detaily této novinky, tak zatím neexistuje oficiální datum vydání, i když společnost uvedla, že v následujících týdnech se něčeho dočkáme.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762