Čtyři nejzajímavější novinky z automobilového světa za měsíc červenec

Na webu Insight.cz najdete příběhy, které představují nové nápady týkající se design, technologií a zejména budoucnosti. Nyní se s vámi podělíme o novinky, které se nevešly do samotného článku.

Fully Charged

To je název nového YouTube kanálu, který patří Robertu Llewellynovi známého ze seriálu Červený trpaslík. Robert je velkým fanouškem elektromobilů a obnovitelných zdrojů energie. V jedné epizodě mluvil s Rogerem Atkinsem, což je výkonný ředitel společnosti Electric Vehicles Outlook, který poskytl rozsáhlý obrazový popis globální změny směrem k elektrifikované dopravě a způsobu, jakým se změní ekonomika. Opravdu to stojí za to.

Nový Nissan Leaf s elektronickým pedálem

Nissan pokračuje v novinkách o elektromobilech a připravuje se na představení nové generace Leaf. Momentálně vydala teasující video, kde představuje kombinaci akcelerátoru a brzy v jednom jediném pedálu, který nazývá e-pedal.

Lexus ve filmech

Letos a v příštím roce uvidíte na plátnech kin vlakovou loď sportovního auta a futuristické létající vozidlo automobilky Lexus. Lexus SKYJET můžete vidět ve filmu Valerian a město tisíce planet od režiséra Luca Bessona. Toto vozidlo je jednosedadlový vůz poháněný palivovými články a je schopen mezihvězdného cestování. Design odkazuje na aktuální design vozidel Lexus, jako je vřetenová mřížka a světlomety, které můžete vidět u vozu LC 500.
Do kin přijde i film Black Panther ze studia Marvel, kde je hlavní postavou náčelník T´Challa, který jezdí sportovním vozem Lexus LC 500. Lexus spolupracoval se studiem Marvel na vydání limitované edice komiksu Black Panther, kde je nakreslený i vůz LC 500. Ten byl k mání letos na Comic-Conu v San Diegu.

Nejtišší motorový vůz na světě

Rolls-Royce tento měsíc debutoval s osmou generací vozu Phantom. Jejich vrcholová řada má za cíl mít nejtišší interiér ze všech aut. Aby toho dosáhli, tak museli použít přes 135 kilogramů pěnové izolace a dvojitou vrstvu 6 mm skla ve všech oknech. Dokonce i pneumatiky jsou speciálně navrženy s vrstvou vnitřní pěny absorbující zvuk.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762