Bluetooth sluchátka, které překladají cizí jazyk v reálném čase

Technologická společnost Timekettle se specializuje zejména na překlady. Nyní přišla se speciálním párem sluchátek WT2, které umožňují dvěma lidem, kteří nerozumí stejnému jazyku, aby mezi sebou dokázali vést normální konverzaci.

Když si dva lidé, kteří nemluví stejným jazykem, chtějí něco říct, tak si každý vloží sluchátko do jednoho ucha. Sluchátka se propojí s aplikací na iOS, která v reálném čase překládá to, co člověk říká během rozhovoru. Jedna osoba tak běžně mluví ve svém jazyce a druhá osoba slyší ve sluchátku překlad, kterému rozumí. Zpracování překladu trvá přibližně tři vteřiny.

Současný prototyp WT2 překládá pouze z angličtiny do mandarínské čínštiny, ale firma Timekettle plánuje zahrnout další jazyky. Společnost chce na další vývoj WT2 získat přes Kickstarter kampaň.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762