Tento náramek pomáhá nevidomým orientovat se pomocí sonaru

Odhaduje se, že na světě žije téměř 300 milionů lidí s těžkým zrakovým postižením, kteří si musí sami poradit při cestování. Sunu je nová značka, která se zaměřuje na technologii pomáhající osobám se zrakovým postižením. Doufá, že jim poskytne větší nezávislost pomocí sonaru, který informuje nositele o překážkách kolem.

V současnosti je Sunu používán na škole pro nevidomé v Mexiku a předepisován na očních klinikách v americkém státě Massachusetts. Náramek Sunu převádí zvukové vlny do vibrací, které naznačují, jak blízko je objekt, jak je tvrdý a velký. K tomu dodává další užitečné informace k navigaci. Sunu v podstatě umožňuje uživatelům vnímat okolí prostřednictvím zápěstí.

Uživatelé tohoto chytrého náramku jsou pomocí aplikace schopni upravit rozsah, citlivost a zpětnou vazbu. Zařízení dokáže najít dveře, sdělit vzdálenost uživatele od ostatních lidí apod. Náramek je postaven na ultrazvuku, který pomáhá lidem se pohybovat pomocí sonaru. Náramek je k dispozici online na oficiálních stránkách za 249 dolarů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3635